Buca Belediyesi iş arayanlar ile işverenleri buluşturuyor
 
 
Buca’nın istihdam platformu: Buca Kariyer
 
Buca’nın istihdam platformu: Buca Kariyer
 
 
Buca Belediyesi işveren ile işçi arasında köprü
 
 
Koronavirüs salgını sırasında daha can yakıcı hale gelen işsizlikle mücadele için elini taşın altına koyan Buca Belediyesi, Buca Kariyer Platformu’nu hizmete açtı. İşverenle işçi arasında köprü kuracak platform, iş arayışında olan Bucalıların kendilerine uygun iş imkanını bulmalarına imkan sağlarken, işverenin ise kalifiye eleman bulmasının önünü açacak.
 
 
Türkiye’nin en büyük sorunlarından işsizliğe karşı proje geliştiren Buca Belediyesi, vatandaşların iş sahibi olmasının önünü açan Buca Kariyer’i hayata geçirdi. Bir yandan hemşehrilerin meslek sahibi olmaları için eğitimlerini sürdüren belediye, Buca Kariyer Platformu’yla işveren ve işçi arasında köprü kurdu.
 
 
Çalışmalarını “ bucakariyer.com ” internet adresi üzerinden gerçekleştirecek platform, Buca’da ikamet eden ve iş arayışında olan vatandaşların, firmalar tarafından açılan iş pozisyonlarına kolaylıkla başvuru yapabilmelerine olanak sağlayacak. İş arayışında olan vatandaşların iş bulma süreçlerini hızlandıracak platform, iş bulma sürecine dönük kariyer etkinlikleri, özgeçmiş hazırlama yöntemleri, mülakat süreçleri gibi konularda yapacağı eğitimlerle vatandaşların kariyerlerine yön verecek.
 
 
FİRMALAR KALİFİYE ELEMANLARINI BULACAK
 
 
Buca Kariyer, işsizlik sorununun yanı sıra işverenin yaşamış olduğu kalifiye eleman sorununa da çözüm bulmak için hizmet verecek. Kalifiye eleman arayışında olan firmalar, kolaylıkla sistem üzerinden iş ilanı açabilecek. Firmalar, belirledikleri pozisyonlara uygun işçi adaylarının, eğitim, bilgi, beceri ve donanımına uygun olarak işe alımını gerçekleştirebilecek.