Buca Belediyesi Dijital Dershane

 

 

BUCA BELEDİYESİNDEN EĞİTİMDE DİJİTAL ATAK

 

Buca Belediyesi olarak eğitim alanındaki çalışmalara bir yenisini daha ekledik. Buca’da ikamet eden veya eğitim – öğretim hayatına devam eden ortaokul ve lise (5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar)  öğrencilerine yönelik olarak dijital ortamda ücretsiz olarak eğitime destek paketi sunacak Dijital Dershane projesini hizmete sunduk.

 

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile Buca’nın tüm mahallelerine eşit eğitim imkanları sunmayı amaçlayarak hizmete sunulan Buca Dijital Dershane Platformu’nda alanında uzman eğitmenlerce, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, 4K çözünürlük kalitesinde video dersler ile öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunulacak. Platformda oluşturulan konu tarama testleri, online deneme sınavları ile öğrenciler sınava yönelik pratiklerini arttıracak binlerce soruyu çözebilecek. Ayrıca öğrenciler mentörlük sistemi ile uzman eğitmenleri kendilerine yönelik tanımladığı ödev, soru çözümleri ve öneri videolar ile online rehberlikten faydalanabilecek. Öğrenciler, paragraf okuma modülü ile binlerce paragrafı okuyarak hem paragraf sorularında hakimiyet elde edecekler hem de genel kültürlerini geliştirebilecekler.

 

Dijital Dershane Platformunda oluşturulan Dijital TV’de uzman psikologların sınav stresini yenmeye yönelik eğitimleri, Diyetisyenlerin sınav sürecinde sağlıklı beslenme önerileri yer alacak, ayrıca üniversiteye hazırlık sürecindeki lise öğrencilerine yönelik meslek tanıtım videoları ile öğrencilerin tercihlerini bilinçli bir şekilde yapmasına destek verilecek.

 

“Eğitimci belediye, başarılı öğrenci, mutlu veli” mottosu ile hizmete sunulan projede veliler kendi öğrencilerinin ders izleme süreleri, soru çözüm ve deneme sınavları istatistiklerine erişebilecek, öğrencilerinin eğitim hayatlarındaki istatistiklerini gözlemleyebilecekler.

 

- Dijital Dershane Projesi ile Buca Belediyesi, Buca’da ikamet eden veya Buca’da okuyan ortaokul ve lise öğrencileri (5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar) ve açık öğretim ortaokul ve lise öğrencilerine eğitime destek sağlayacak.

- Dijital Dershane Projesi ile ilçemizdeki yaklaşık 50 Bin öğrencinin eğitim hayatına katkı koymayı planlamaktayız.

- Yüksek çözünürlükte (4K) Video Dersler ile Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak eğitmenlerimiz ile birlikte çekilmiş dersler ile hem okul eğitimine destek hem de sınavlara hazırlıkta eşsiz bir hizmet olacak.

- Akıllı Test Sistemi ve Konu tarama testleri ile öğrenci online olarak binlerce soru çözümüne katılacak, yapay zekaya sahip sistemde öğrencinin yanlış yaptığı sorular tespit edilerek tekrar etmesi gereken konular önerilecek. Konu tarama testleri ile soru çözümü pratiği arttırılacak.

- Dijital TV Platformu ile rehberlik ve psikolojik danışmanlık dersleri ile öğrencinin sınav stresini yenmesi sağlanacak. Ayrıca Diyetisyen Desteği ile de öğrencinin sağlığını ve beslenmesini düzene sokmak yönünde öneriler sunulacak.

- Meslek Tanıtım Dersleri ile öğrencinin gelecek vizyonunu geliştirici eğitimler ile öğrenci desteklenecek.

- Dijital Dershane Projesi ile eğitimde fırsat eşitliği ilkesini rehber edinerek, kaliteli ve yenilikçe eğitimi Belediyemiz vasıtası ile tüm ilçeye yayılacak, kentin her bölgesinde öğrencilere dijital bir öğrenme ortamı oluşturacaktır.

- Akıllı Test Sistemi ile Buca’da periyodik olarak 12 Liselere Giriş Sınavı (LGS) deneme sınavı ve 12 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) denem sınavı düzenlenecek.

- Dijital Dershane Projesi Mobil ile de uyumlu olması sebebi ile öğrenci dilediği yerde dilediği zaman konu anlatım derslerine, video soru çözümlerine ulaşabilecek.

- Dijital dershane Projemiz ile Veli takip sistemi ile Velilerimiz öğrencilerinin izlediği dersleri, soru çözümlerindeki başarılarına ve diğer istatistiki bilgilerine ulaşabilecekler.

- 7/24 Canlı destek sistemi ile öğrenciler veya velilerin yaşadığı sorunlar anında çözümü kavuşturulacak.

- Dijital eğitim platformumuzu ücretsiz olarak kullanmak ve üye olmak için https://dijitaldershane.buca.bel.tr