Engelli Araçları
3 engelli aracımızla engelli vatandaşlarımızın Buca’da ulaşım sorununu ortadan kaldırdık. Özel donanımlı araçlarımızla engelli vatandaşlarımızın hastane, kamu kuruluşları ve tatil gibi ulaşım ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyoruz. Mesai saatleri içinde randevu sistemi ile verilen hizmet kapsamında, engelli vatandaşlarımız evlerinden alınıyor, işleri bittiğinde de tekrar evlerine bırakılıyor.
Ayrıca Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’ne kayıtlı 433 engelli vatandaşımıza mesai saatleri arasında sürekli hizmet veriliyor.
 
Hizmetten faydalanmak isteyen engelli vatandaşlarımızın Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’nin 452 52 74 numaralı hattını arayarak randevu alması yeterli oluyor.
 
 
 
17.05.2020 - Buca’dan Türkiye’ye örnek proje: Engelsiz Tamir İstasyonu : Engelsiz bir Buca için yaşamın her alanında örnek çalışmalara imza atan Buca Belediyesi, Türkiye’de bir ilke daha imza attı. Tekerlekli sandalyeli engellilerin yolda kaldıklarında yanlarına giderek acil yol yardımı sunan Engelsiz Tamir İstasyonu, iki ayda 30 vatandaşın engelini kaldırdı.