Başkan Görkem Duman'dan NOW canlı yayınında asfalt müjdesi
Başkan Görkem Duman'dan NOW canlı yayınında asfalt müjdesi

Yayın Tarihi: 09.06.2024

 

Buca kendi asfaltını üretecek!

Başkan Görkem Duman, NOW kanalında canlı yayın konuğu olarak Buca'nın çok yakın zamanda kendi asfaltını üreteceğini söyledi.

 

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, NOW Televizyonu'nda yayınlanan Ezgi Gözeger'in sunduğu Çalar Saat Hafta Sonu programının canlı yayın konuğu oldu. Buca'da adım adım hayata geçirdiği çalışmalarını anlatan Başkan Görkem Duman, yeni bir müjde vererek Buca'da yollarla ilgili şikayetlerin çok yakın zamanda sona ereceğini bildirdi. Duman "Asfalt plent tesisimiz çok yakın bir zamanda üretime geçiyor" dedi. Başkan Duman sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yollar için gelen şikayetler artık son buluyor. Asfalt Plent Tesisi'mizi açmak için çalışmaları hızlandırdık. Kendi asfaltımızı üreteceğiz. Birkaç ay içerisinde Asfalt Plent Tesisi'miz işler hale gelmiş olacak. Böylece satın alma maliyeti ortadan kalkmış olacak. Sadece üretim maliyetine Buca’nın yolları yapılacak" diye konuştu.

 

"ETÜT MERKEZİ AÇIYORUZ"

Canlı yayında gençler ve çocuklar için yaptıkları çalışmalardan bahseden Buca Belediye Başkanı Duman "Ulu Önder'imiz Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetimizi gençlere ve çocuklara armağan etti. O nedenle gençlerimiz ve çocuklarımız bizler için çok kıymetli. İlkokul ve ortaokul öğrencileri için bir etüt merkezi projemiz var. Eylül ayında hizmete açmayı planlıyoruz. Bir de üniversite öğrencisi arkadaşlarımız için 150 kişilik bir öğrenci yurdu açmaya hazırlanıyoruz. Çalışmalarında hemen hemen sona gelmiş bulunuyoruz. Tınaztepe Kampüsü'ne yakın bir yerde bir yerimiz var. Orta vadede oraya da ikinci bir yurt açmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

 

DUMAN BAŞKANLIK SÜRECİNDEN BAHSETTİ

Başkan Duman belediye başkanlığına kadar olan süreci anlatarak "Genel Başkanımız Özgür Özel, İzmir'de genç arkadaşlarımızı ve kadın arkadaşlarımızı aday olarak gösterdi. Bunun da toplumda bir karşılığı oldu. İzmir'de olduğu gibi Buca'da da genç ve partili bir aday olması çalışmalarımıza ivme kattı ve başarılı olduk"dedi.

 

"KENTSEL DÖNÜŞÜMDE GARANTÖR OLACAĞIZ"

"Kentsel dönüşümde garantörlük yapacağız" diyen Başkan Duman çalışmayı şu şekilde açıkladı: "Kentsel dönüşüm düzenleme sahası içerisinde yapılmalıdır. 45 dönümlük bir kentsel dönüm sahası belirledik. O alanda hem garantörlük yaparak kamuya ve vatandaşımıza fayda sağlamış olacağız. Hem de deprem dirençli kent olma yolunda önemli bir adım atmış olacağız."

 

MESAİ ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Duman, ayrıca yayında belediye emekçilerine de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Duman "Göreve geldiğim günden beri tüm personelimiz ile ‘mesai arkadaşı’ ilişkisi ile ilerledik. Beni, kendilerinden biri olarak gördükleri için moral ve motivasyonları da arttı. Bucamıza kalıcı eserler bırakmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.