Başkan Görkem Duman Görkemli Hatıralar’a konuk oldu
Başkan Görkem Duman Görkemli Hatıralar’a konuk oldu

Yayın Tarihi: 01.06.2024

 

Başkan Duman Türkiye'nin en çok izlenen programında

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Halk TV ekranlarında Türkiye'nin en çok izlenen programlarından olan Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar’ın canlı yayın konuğu oldu.

 

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Halk TV’nin rating rekorları kıran programı Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar programına ev sahipliği yaptı. Buca Belediyesi  Gölet Tesisleri Ada Kafe’den canlı yayınlanan programa Bucalılar büyük ilgi gösterdi. Sanatçılar Tolga Sağ, Gamze Matracı ve Serenad Bağcan'ın ezgileriyle renk kattığı programda kavganın ve sevdanın şairi Ahmed Arif vefatının 33. yılında anıldı. Ayrıca, Buca Belediye Başkanı Görkem Duman'ın, Görkemli Hatıralar programının izleyicisi ve kendisinin de programla tanışmasına vesile olan anneannesi Semai Akbulut da programda anıldı.

 

DUMAN, BUCA BELEDİYE LOKANTASI'NI ANLATTI

Başkan Görkem Duman,  programda sosyal demokrat belediyecilik anlayışından hareketle Buca’da adım adım hayata geçirecekleri hizmetleri anlattı. Giderek daha da derinleşen yoksulluk nedeniyle sosyal belediyeciliğin günümüzde öneminin arttığına dikkat çeken Başkan Duman, Belediye Lokantası çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Buca Belediye Lokantası'nda yemek ücretlerinin tüm vatandaşlar için 45 lira olarak belirlenmesine vesile olan anısını anlatan Duman, şunları söyledi:

 

"Ülkenin büyük bir kesimi ekonomik olarak zorluk yaşıyor. Ancak 10 bin lira civarı bir emekli maaşıyla geçinmek mümkün değil. Bunun için de biz belediye olarak elimizden geleni yaparak yanlarında olmak istiyoruz. Burada size içimi acıtan bir örnek vermek istiyorum. Ara ara Belediye Lokantamıza giderek oradaki vatandaşlarımızla birlikte yemek yiyoruz. Burada emekli bir ağabeyim ile aynı masada oturduk. Emekli otobüs kartı olduğunu, ücretsiz olarak uzaktan otobüse binip buraya geldiğini ve öğlen yemek yiyerek gününü tek öğünle tamamladığını anlattı. Bu beni gerçekten derinden üzdü. Türkiye gerçeğiyle yüzleşmiş oldum. Belediyeye döndüğümde çalışma arkadaşlarıma konuyu açtım. ‘Nasıl yapabiliriz de lokantamızda sosyal faydayı en üst seviyeye çıkarırız’ diye düşündük. Karar verdik. O dönem yemek ücreti öğrenciler için 45, diğer vatandaşlarımız için 90 lira idi. Yemek fiyatını tek rakama çektik. Bundan sonra tüm vatandaşlarımız için Belediye Lokantası'nda yemek ücreti 45 lira oldu.”

 

BAŞKAN DUMAN MÜJDE VERDİ

Programda bir müjde de veren Başkan Duman, çok yakın zamanda iki lokantayı daha hizmete açacaklarını söyledi. Duman, ikinci lokantanın gelir durumu düşük vatandaşların oturduğu bir semtte, üçüncü lokantanın ise Tınaztepe Kampüsü karşısında açılacağını ifade etti. Başkan Görkem Duman, kampüs karşısında açılacak olan lokantanın ikinci öğretim gören öğrenciler de düşünülerek akşam saatlerinde de hizmet vereceğini açıkladı.