Pırlanta Merkezleri 23 Nisan Etkinlikleri
Proje Hedefi:
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Pırlanta Merkezleri’nde devam eden fakat Covid – 19 sebebiyle uzaktan eğitim sistemine dahil olan çocuklarımız; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında  ,100.yılı kutlamalarını öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikleri ve pırlanta  merkezindeki okul öncesi çağı çocuklarımızdan gelecek etkinlik videoları ile çocuklarımıza bayram coşkusu yaşatmayı hedeflemektedir.
Ayrıca Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk çocuklarının da 23 NİSAN Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı coşkusunu bulunduğu ülkede evinde yaşayabilmesi, ATATÜRK, günün anlam ve önemini kavrayabilmesi amacıyla aileleri tarafından çekilen kutlama videoları ülkesine duyduğu özlemi azaltmak, ve ulusal birlik beraberlik duygusu yaşatılması amaçlanmaktadır.
 
Proje Başlama Tarihi: 20.04.2020
 
Proje Uygulayıcı Müdürlükleri:  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü - Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
Proje Çıktıları : 
Buca’da yaşayan okul öncesi çağı çocuklarımıza belediyemiz tarafından sağlanan, Atatürk portresini parmak boyası kullanarak el baskısı yöntemi ile renklendirilerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaları sağlanmıştır.
23 Nisan haftası boyunca her gün çocuklardan gelen şarkı, şiir ve etkinlik videolarının düzenli olarak paylaşımı sağlanmıştır.
 
Proje Tamamlandıktan Sonraki Görünüm