Evde Pırlanta Var
Proje Hedefi:
Dünya’da ve Ülkemizde bir çok kişinin hastalanmasına ve ölümüne sebep olan COVİD-19 Virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında; Eğitim faaliyetlerine ara veren Pırlanta Merkezlerimize kayıtlı olup tedbirler kapsamında hizmet alamayan ve evde olan okul öncesi çocukların sosyal medya aracılığı ile psiko-sosyal destek programına dahil edilmesi yanı sıra ebeveynlerin psiko-sosyal destek programına alınarak , evde çocukları ile etkili, eğlenceli zaman geçirmeleri için interaktif bir ortam oluşturulması hedeflenmiştir.
 
Proje Başlama Tarihi: 30.03.2020
 
Proje Uygulayıcı Müdürlükleri: Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü - Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
 
Proje Çıktıları :
*Pırlanta Merkezlerimizde görevli okul öncesi eğitim öğretmenleri tarafından eğitim etkinlik videolarının hazırlanması ve yayınlanması faaliyeti kapsamında yayınlanan video sayısı 50’ dir.
*Uzman Psikolog-Aile Danışmanı Ferhat Yılmaz tarafından Covid-19  tedbirleri kapsamında gelişen kaygıların önlenmesine  yönelik interaktif videoların hazırlanması ve yayınlanması faaliyetine yönelik yayınlanan  5 adet video  bulunmaktadır. Sosyal medya üzerinden görüntüleme ve ulaşılan kişi sayısı ise 24.357’dir.
*Pırlanta Merkezlerinden eğitim alan ve almaya devam eden okul öncesi çocukların ebeveynlerinden gelen, çocuklarıyla beraber çektikleri eğlenceli etkinlik videolarının yayınlanması faaliyetine yönelik ailelerden gelen video sayısı  1300’dür.
*Bucabelpırlanta facebook hesabı takipçi sayısı 200 , video görüntülenme sayısı 22.735 ‘dir.
*Bucabelpırlanta instagram hesabı takipçi sayısı 1.034, video görüntülenme sayısı 21.900’dür.
 
Proje Tamamlandıktan Sonraki Görünüm