Kadın Aktivite Merkezi
Kadın Aktivite Merkezi

Adres: İnkilap Mahallesi Koşuyolu Caddesi No:8

 

Formlar:

  Üye Başvuru Formu      Üye Başvuru Formu

 

  Sağlık Formu                 Sağlık Formu

 

  Kurs Başvuru Formu     Kurs Başvuru Formu

 

 

Kadın Aktivite Merkezi;

 

Hizmet Merkezimizin faaliyet alanına uygun, BM tarafından tanımlanmış, Uluslararası bir gün olan 08 Mart 2007 de hizmete açılmıştır. Kadınlarımızı Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif faaliyetlere yöneltmek amacıyla; merkezimiz içerisinde Spor Salonu- Yoga Salonu- Yüzme Havuzu – Sauna, Kafeterya, Kuaför, Pilates Salonu bulunmaktadır. Aynı zaman da kadınlarımızın boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için Sanat Atölyesinde çeşitli hobi kursları verilerek kendilerini geliştirmeleri hedeflenmiştir.

 

Üyelik sisteminin geçerli olduğu merkezimizde; 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu belgeleri hazırlanarak kayıt işlemleri başlatılmakta ve yatırılan aidatın dekontu ile de kayıt işlemi tamamlanmaktadır.

 

Kadın Aktivite Spor

Kadınlarımızın beden ve ruh sağlığını güçlendirmeleri, yeteneklerini geliştirmeleri için spor eğitmenlerimizin öncülüğünde; kardio, pilates, step-aerobik, tüm vücut ve bölgesel çalışmalar yapılmaktadır.

            

Kadın Aktivite Yoga

Kadınlarımızın beden ve ruh sağlığını güçlendirmeleri için yoga eğitmenlerimiz eşliğinde hizmet verilmektedir.

 

Kadın Aktivite Yüzme Havuzu

Merkezimizde  1.40 m derinliğinde ve 15 m uzunluğunda  su cimnastiği havuzudur.          

Yüzme bilen kadınlarımıza eğitmen eşliğinde su cimnastiği yaptırılmaktadır.

Hijyen koşullarına dikkat edilerek bakımı yapılmakta olan yüzme havuzumuz, kış aylarında ısıtma sistemi devreye sokularak hizmet vermekte, yaz aylarında da serinlemek isteyen hanımlarımızın beğenisine sunulmaktadır. 

Havuzumuz Toplum Sağlığı görevlilerince denetlenmekte,  periyot bakımları yapılmakta ve havuz suyu belirlenen rutinlerde tahlile gönderilmektedir.

 

Kadın Aktivite Sauna 

Kadınlarımız istekleri doğrultusunda kendi sağlık koşullarını göz önünde bulundurarak hafta içi her gün saunadan da yararlanmaktadırlar

 

Kadın Aktivite Kuaför

Kadınlarımıza ücretsiz fön, saç düzleştirme, maşa ile saç şekillendirme ve makyaj yapımı hizmeti verilmektedir. Randevu sistemi ile kayıtlar oluşturulmaktadır.

 

Kadın Aktivite Sanat Atölyesi

Kadınlarımızın yeteneklerini geliştirmeleri ve sosyalleşmelerine olanak tanıyan hobi-sanat kurslarımızın yapıldığı alanda, talepler doğrultusunda açılan kurslarımızla kaliteli vakit geçirmekte bilgi ve becerilerini pekiştirmekteler.

 

Buca Halk Eğitim Merkezi destekli ücretsiz kursumuzdur.

 

Kadın Aktivite Pilates

Kadınlarımızın formda kalmaları ve spor yapmalarına olanak tanıyan

Buca Halk Eğitim Merkezi destekli ücretsiz kursumuzdur.