Buca iki anlamlı park kazandı
Buca iki anlamlı park kazandı

08.09.2016

 

Demokrasi’den Barışa yürüdüler

 

Buca Belediyesi, ülkemizin içinde bulunduğu durumda en çok ihtiyaç duyulan 'Barış' ve 'Demokrasi'yi ismini verdiği iki park ile ölümsüzleştirdi. Mustafa Kemal Mahallesi’nde yapımını tamamlanan toplam 1260 metrekarelik iki parkın açılışında yüzlerce Bucalı "Demokrasi'den, Barış'a" yürüdü. Açılış töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sivil, resmi demeden canlarımızı alıyorlar. Biz yerel yöneticilerde bu vatanı korumak için ne kadar kararlı olduğumuzu yaptığımız yatırımlar, verdiğimiz eğitimler ve açtığımız parklara koyduğumuz isimlerle bir kez daha göstermiş olacağız. Biz demokrasiden ve barış umudumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

 

Buca Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’nin adına yakışır iki park kazandırdı. Demokrasi ve Barış isimleri verilen parkların açılışı görkemli ve coşkulu bir törenle yapıldı.

 

Demokrasi Parkı’nda yapılan açılış törenine CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan, CHP il ve ilçe yöneticileri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Tören mahalle çocukları adına konuşan Gizem Koç’un anlamlı konuşmasıyla başladı. Minik Gizem, çocuklar adına Başkan Amcasına teşekkür ederken, “Mahallemize yapmış olduğunuz 2 park bizlerin yaşamını değiştirdi. Bizim de artık boş zamanlarımızı geçireceğimiz, oyun oynayabileceğimiz birer parkı var. Belediyeler için belki küçük yatırımlar olarak görülebilir ama bizler için çok büyük hizmetler“ sözleriyle parkların çocuklar için taşıdığı büyük anlamı ortaya koydu.

 

Çocukların yüzünü güldüren yatırımlar yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek konuşmasına başlayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Sivil, resmi demeden canlarımızı alıyorlar. Biz yerel yöneticilerde bu vatanı korumak için ne kadar kararlı olduğumuzu yaptığımız yatırımlar, verdiğimiz eğitimler ve açtığımız parklara koyduğumuz isimlerle bir kez daha göstermiş olacağız. Biz demokrasiden ve barış umudumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz” sözleriyle park isimlerinin anlamını aktardı. Başkan Piriştina, gelecek yıl içinde düğün salonu, pırlanta merkezi ve hobi kurslarının olacağı yepyeni bir semt evi açacakları müjdesini de verdi.

 

Törene katılan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, çalışma ve yatırımlarından ötürü Başkan Piriştina’yı tebrik ederken, “Çocukların yüzü ne tarafa giderse ileride ülke o şekildeyönetilir. Bu bağlamda çocuklara yapılan yatırım çok önemli. Belki de geçmişte çocuklarımıza dahi iyi yatırım yapsaydık bugün bu darbeyle karşı karşıya kalmayacaktık. Başkanımızı kutluyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından önce Demokrasi Parkı’nın açılışı yapıldı. Demokrasi Parkı’nın açılışının ardından Başkan Levent Piriştina, davetliler ve mahalle sakinleriyle birlikte diğer bir park olan Barış parkına yürüdü.