Sınav günü sessizlik günü
Sınav günü sessizlik günü

Yayın tarihi: 19.06.2020


Buca Belediyesinden LGS için gürültü uyarısıBuca Belediyesi, binlerce öğrencinin lise sınavı için ter dökeceği LGS öncesi ilçede gürültü oluşmaması için alarma geçti. Zabıta ekipleri, yüksek ses oluşturabilecek unsurları uyarırken, vatandaşlara sessizlik çağrısı yapıldı.

Buca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  Türkiye genelinde yaklaşık 2 milyon öğrencinin hafta sonu ter dökeceği Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi gürültü önlemi aldı.

20 Haziran Cumartesi günü  saat 09.30’da başlayacak sınav öncesi kent genelinde sükûnetin sağlanması için çalışma başlatan ekipler, sınavlardan bir gün önce Buca’daki okulların çevresinde bulunan gürültü unsurlarını tespit etti. İnşaat alanları gibi yüksek ses oluşturabilecek unsurlar ekiplerce uyarıldı.


SINAV GÜNÜ SESSİZLİK GÜNÜ


Buca Belediyesi, sınav günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulansa da öğrencileri rahatsız edecek yüksek ses olmaması için vatandaşlara ise sessizlik çağrısı yaptı. Özellikle okul çevresinde ikamet eden vatandaşların yüksek sesli faaliyetlerden uzak durmaları için sosyal medya üzerinden “Sınav günü sessizlik günü” mesajıyla çağrı yapıldı.