Buca Belediyesi’nden kapı kapı sıfır atık çağrısı
Buca Belediyesi’nden kapı kapı sıfır atık çağrısı

Yayın tarihi: 11.06.2020

 

Buca’nın geri dönüşüm araçları sokaklarda

 

Sıfır atık hedefiyle çevreci bir kent için çalışan Buca Belediyesi,  Çevre Haftası kapsamında bilinçlendirme kampanyası başlattı. Evsel atıkların ayrıştırılarak geri dönüşüme yönlendirilmesi için çalışan Belediye, birbirinden sevimli maskotlarla kent geneline atık poşeti, çevreci bez çanta ve bilgilendirici broşürler dağıttı.

 

Buca Belediyesi, kentte geri dönüşüm bilincini yerleştirmek için çalışmalarına hız verdi.  Buca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında, çevre konseptine uygun hazırlanan geri dönüşüm araçları ile ilçe sokaklarında dağılan ekipler atıkların ayrıştırılması ve değerlendirilmesi hakkında bilgilendirme yaptı.

 

SIFIR ATIK İÇİN BUCA EL ELE 


Kentin sokaklarında renkli görüntülere sahne olan etkinlikte birbirinden sevimli maskotlar da kullanıldı. Kapı kapı dolaşarak Bucalılara sıfır atık ve geri dönüşümün önemini anlatan broşürler dağıtan görevliler, maskotlarla geleceğin büyükleri çocuklara ulaştı. Çevre ve geri dönüşüm bilincinin arttırılması için düzenlenen etkinliğe özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Bilgilendirme çalışmasında “Atıkları değerlendirelim, geri dönüşümü destekleyelim” sloganlı eğitici broşürlerin yanı sıra çöp poşetleri ve çevreci bez çantalar dağıtıldı.