Buca’nın pırlantalarına yepyeni merkez
Buca’nın pırlantalarına yepyeni merkez

31.10.2017

 

8. PM Buca Koop Mahallesine

 

Buca’nın pırlantalarına yepyeni bir merkez geliyor. Buca Belediyesi, 3-6 yaş arası çocuklara günde 3 saat süreyle ücretsiz geçici bakım hizmeti verilen Pırlanta Merkezlerinin 8’ncisini Buca Koop Mahallesi’nde inşa etmeye başladı. Kent genelindeki 7 Pırlanta Merkezi’nde bugüne kadar 7223 çocuğa bakım hizmeti veren Buca Belediyesi, Merkez sayısını 2019 yılına kadar 10’a yükseltmeyi hedefliyor.

 

Buca Belediyesi’nin Buca’da yaşayan ev hanımı annelerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için 3-6 yaş arası çocuklarına günde 3 saat süreyle geçici bakım hizmeti verilen Pırlanta Merkezleri minik Bucalıların akınına uğruyor. Gediz, Kozağaç, Çamlıkule, Şirinyer, Ufuk, Türkan Saylan ve Betontaş’ta hizmet veren Pırlanta Merkezleri, Bucalı kadınların çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakıp, toplumsal yaşama katılmak için kendilerine vakit ayırabilme olanağı sağlıyor. Merkezlerden yararlanan minik pırlantalar ise profesyonel öğretmenler eşliğinde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.

 

İlki 2014 yılında kapılarını açan ve sayıları kısa sürede 7’ye ulaşan Pırlanta Merkezleri bugüne kadar 7 bin 223 çocuğa ücretsiz geçici bakım hizmeti verdi. Bu yoğun talep doğrultusunda Pırlanta Merkezleri’nin sayısını 2019 yılına kadar 10’na yükseltmeyi planlayan Buca Belediyesi, 8. Pırlanta Merkezi’ni Buca Koop Mahallesi 1417 sokakta inşa etmeye başladı.

 

Buca Koop Mahallesi 1417 sokakta konumlanan Pırlanta Merkezi, 4 bin 971 metrekarelik bir alanda yapımı devam eden parkın içinde yer alıyor. Park alanı içerisinde inşa edilen Buca Koop Pırlanta Merkezi, çocuk eğitim ve oyun alanları olmak üzere 107 metrekarelik bir bakım merkezi olacak. 3-6 yaş arası çocukların uzman eğitmenler eşliğinde okul öncesi eğitim ve gelişimine destek sağlayacak olan Merkez, bölge sakini annelerin de kendilerine zaman ayırıp sosyal hayata katılabilmelerine olanak sağlayacak.