Av köpekleri yarıştı
Av köpekleri yarıştı

04.04.2017

 

Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi hafta sonunda farklı bir güzellik yarışmasına ev sahipliği yaptı. Buca Belediyesi’nin desteği ile AVKIF ve Setter Clup tarafından düzenlenen organizasyonda av köpekleri yarıştı.

 

Uluslararası Avrasya Köpek Irkları ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu (AVKIF) ile Setter Kulüp tarafından Buca Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen “Av Köpekleri Irk Güzellik Yarışması” Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi’nde yapıldı.

 

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 57 av köpeğinin hünerlerini sergilediği yarışma 3 ayrı gurupta yapıldı. Çekişmeli geçen yarışmada Pointer Clif, Kurzaar Elvis ile Fransız Brak Azor guruplarında birinci oldu.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, eşi Ahu Piriştina, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, KKTC Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, AVKIF Başkanı Mustafa Helalpara ile Setter Clup Başkanı Serhat Bozoğlan’ın da izlediği yarışmada Isparta, Konya, Afyon, Aydın, İzmir ve ilçelerinden gelen av köpekleri kendilerini jüriye beğendirmek için kıyasıya yarıştı.

 

Buca Belediyesi’nin can dostlarına karşı duyarlılığına dikkat çeken Başkan Piriştina, “Yaşadığı doğaya saygılı olan, çevresindeki tüm canlılara saygılı insanlarla buluşabilmek çok keyifli. İşin içinde bir yarışma var ama kaybedeni olmayan, herkesin kazandığı bir organizasyon. Ben bunun örnek olacağına inanıyorum” dedi.

 

Hafta sonunu Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi’nde geçiren KKTC Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’da Buca’da bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu “Burada bulunmaktan çok mutluyuz. 2 gündür bizi ağırlayan Başkan Piriştina ve ekibine çok teşekkür ederim. İnanılmaz keyif aldık. Biz İzmir’i Atatürk’ün düşmanı denize döktüğü yer olarak biliriz. Bir de efsane başkan Ahmet Piriştina ile tanırız. Onun değerli oğlunun Buca’da belediye başkanı olması da ayrıca mutluluk verici” diyerek dile getirdi.

 

AVKIF Başkanı Mustafa Helalpara’da yarışmanın amacını, “Bugünkü etkinliğimiz öncelikle insanları biraraya getirip, pozitif bir mesaj vermek üzerinedir. Daha sonrası da köpek ırkları gelişimi üzerine üretim aşamasında doğru insan elinde eğitilmesini sağlamaktır. Sağolsun Belediye Başkanımız da bize büyük katkı koydu” sözleriyle ifade etti.