Buca Göl Tic. Ltd. Şti.
Buca Göl Tic. Ltd. Şti.

BUCA-GÖL TİC. LTD. ŞTİ. MİSYON VE VİZYONU

Buca halkının ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda 167.000 metrekarelik alan üzerinde inşa edilen buca-gölet tesislerinin temel amacı halkın sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunabilecek faaliyetleri gerçekleştirmek ve halkın bu imkânlardan ücretsiz olarak faydalanmasını sağlamaktır. Bu anlayış doğrultusunda eğitim ve bilim fuarları, festivaller, şenlikler düzenlenerek, insanların neşeli, mutlu, sevgi dolu, huzurlu, konforlu, nitelikli bir yaşam standardına ulaştırılması amaçlanmaktadır.

 

BUCA-GÖL TİC. LTD.ŞTİ. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLARI

Şirket, 13.12.1999 Tarihinde, amaçları doğrultusunda aşağıda sıralanan faaliyetleri yapmak ve yürütmek konusunda görevlendirilerek yetkilendirilmiştir;

A)  Şirket konusu ile ilgili olarak yol, bina, park, bahçe, fidanlık, su ve kanal inşaatı yapar, işletir, kiraya verebilir, kiralayabilir.

B)  İnşaat malzemelerinin yapımı, alımı ve satışını yapabilir.

C)  Otopark, tuvalet yapımı, işletimi, kiralanması, kiraya verilmesi işlerini yapabilir.

D)  Huzur evi, sığınma evi ve kreş yaparak işletebilir.

E)  Şirket konusu ile ilgili ve teknolojiden istifadesi için tesis içine telekomünikasyon tesis kurulması, kiralanması ve kullanılması işlerini yapabilir.

F)  Turizm amaçlı eğlence yerleri, sportif tesisler yapımı, kiralanması, kiraya verilmesi ve işletmeciliği yapabilir.

G)  Ulaştırma ve nakliye hizmetleri yapabilir.

H)  Yukarıda yazılı işlerin yapılması için faaliyet konusu çerçevesinde gayri menkuller satın alabilir, kiralayabilir, kiraya verebilir, inşa edebilir.

I)  Şirket ihtiyacını dikkate alarak, nakil araçları ve iş makineleri alabilir, kiralayabilir, kiraya verebilir, yedek parçalarını temin edebilir.

İ)  Şirket konusu ile ilgili olarak, ipotek, rehin kefalet ve benzeri teminatlar karşılığında veya teminatsız ödünç para alabilir, verebilir. Şirket konusu ile ilgili ipotek alıp, verebilir, fek edebilir.

J)  Şirket konusuyla ilgili arttırma, eksiltme, ihalelere iştirak edebilir, teklif verebilir, iştirak ettiği ihaleler için teminat yatırıp geri alabilir.

K)  Şirket konusu ile ilgili yatırım teşvik belgesi alabilir, şirket işlerini yürütmek için gerçek ve tüzel kişiler vekil tayin edebilir, azledebilir.

L)  Yukarıda sıralanan işlerin dışında, şirket için faydalı ve gerekli görülecek başka ticari sanayi işlerine girişilmek istendiğinde ortaklar kurulu kararı ile bu işleri yapabilir.

 

BUCA-GÖL TİC. LTD. ŞTİ.'NİN İDARESİNE İLİŞKİN BİLGİLER

Şirketin Fiziksel Yapısı

Buca-Göl Tic. Ltd. Şti. İdari Bina, Göl Restaurant, Ada Cafe&Pub, Göl Salonu, Market, Amfi Tiyatro, Göl Düğün Salonu, Oyun Parkları, Wc, Depo, Otopark, Stantlar Ve 66 Adet Hobi Bahçesini bünyesinde bulundurmaktadır.

Göl Salonu ve Yazlık Açıkhava Düğün Salonu, Harikulade Kır Düğünlerine, Yemekli, Pastalı- Meşrubatlı Düğünlere, Kokteyl Ve Seçkin Kuruluşların Toplantılarına Ev Sahipliği Yapmaktadır.

Göl Restaurant 300 Kişilik Kapasiteye Sahip Olup, Grup Yemekleri, Yemekli Düğün, Kokteyl, Kamu Ve Özel Sektör İş Toplantıları, Hanımlar Matinesi Ve Alakart Yemek Hizmetleri Sunulmaktadır. Göl Salonu ise 600 kişi kapasitesi ile yemekli düğün, nişan, sünnet, kokteyl gibi aktiviteleri ile hizmet vermektedir.

Piknik Dondurma Büfesi, Market, Döner Evi; Tesisi Ziyaret Eden Tüm Ziyaretçilerin Tesis İçerisinde İhtiyaç Duyabilecekleri Temiz, Seçkin Ve Kaliteli ürünlerinin satışı İle hizmet sunmaktadırlar.

Oyun Parkı, Ailelerin Çocukları İle Eğlenceli Saatler Geçirerek Huzur Bulabileceği Oyuncakları, Tüm Misafirlerin Kullanımına Sunarak Ziyaretçileri Memnun Etme Çabası içerisinde bulunmaktadır.

Standlar 7'den 70'e Tüm Misafirlere İzmir Fuarının Esintilerini Yaşatarak Uygun Ve Kaliteli Ürün Yelpazeleri İle Bireylerin Yaşam Tarzına Yenilik Getirmekte Ve Tesise Ayrı bir hareketlilik kazandırmaktadır. Ayrıca tesis içerisinde kurulu fotoğraf stüdyosu ile hatıralara dair yolculuklar için eşsiz bir doyum sağlamaktadır.

Tesiste Kurulu 66 Adet Hobi Bahçesi Kiracıların Toprakla İlgili Uğraşılarına Doğa İle başbaşa kalma arzularına yön vererek daha mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşamalarına hizmet etmektedir.

 

Şirketin Bilgi Ve Teknolojik Kaynakları

Buca-Göl, İdari Binasında Teknik Donanımıyla Ve İnternet Bilgi İletişim Ağıyla Misafirlerine En Verimli Ve En Etkin Hizmeti Sunmayı, Personeline Hızlı Ve Güleryüzlü Hizmet Eğitimi Vermeyi Amaç Edinmiştir. Bu Doğrultuda, Sektörde Yer Alan Tüm Gelişmeleri Ve Ziyaretçilerin İsteklerini Dikkate Alarak, Sürekli Yenilenmeyi Ve Dinamizmi Hedef Almaktadır.